X
تبلیغات
رایتل
فقط و فقط 164 هزار تومان

برترین مطالب دنیای امروز

    » ماشین جالب و عجیب فرهاد مجیدی و محمدرضا گلزار! + تصویر
    » بازیگر زن سریال کلاه پهلوی + عکس های برهنه در فضای مجازی
    » حتما خانمهای ساپورت پوش بخوانند!!
    » لو رفتن فیلم خصوصی ماه عسل جنیفر لوپز با عکس های برهنه!!
    » عکس لو رفته از جنیفر لوپز بدون آرایش
    » سنگ قبر محمود احمدی نژاد + تصویر واقعی
    » لخت مادرزاد در ساحـل دریا در حال برنزه کردن!! + عکس
    » گلشیفته فراهانی در حادثه تیراندازی کشته شد
    » جهاد جنسی و همبستری زنان با مردان سوری + تصاویر
    » حجاب این دو تا جیگر منو کشته!! + عکس
    » ای واااای آلتـــم کنده شــــد!! +18
    » این هانیه توسلیه در لباس حمامه؟؟!! + عکس
    » وقتی حس شیطنت مریلا زاررعی با رضا عطاران گل میکنه + عکس
    » اگه طاقت دیدن عکس ناجور نداری کلیک نکن

آمار شادترین مردم کشورهای جهان


طبق گزارش منتشر شده توسط بنیاد «گالوپ» ساکنان آمریکای جنوبی شادترین مردم جهان هستند در حالیکه ساکنان سنگاپور, ارامنه و عراقیها کمترین شادی را درجهان دارند.


پنج سوال برای تشخیص مقدار احساسات مثبت در سال 2011 در میان ساکنان 148 کشور مطرح شد که در مورد میزان خوشبختی فرد در روز قبل از آمارگیری بود که آیا در روز قبل احساس خوبی داشته اند, آیا احساس کردند که دیگران به آنها احترام گذاشته اند, آیا احساس راحتی, خنده, فعالیت نشاط آور داشته اند و یا چیز جالبی آموخته اند که میانگین پاسخها نیز بله  بود.

طبق این آمارگیری 85% افراد بالغ که در این آمارگیری شرکت کردند احساس میکنند دیگران به آنها احترم میگذارند. 72% لبخند زدند و خندیده اند. 73% از روز خود لذت برده اند و 72% نیز احساس راحتی کردند, پایینتر نسبت نیز 43% بود که مربوط میشد به میزان یادگیری در روز قبل.

این نتایج که بر خلاف آمارهای اقتصادی معمول نشان میداد مردم جهان احساسات مثبت فراوانی را حس میکنند کارشناسان و رهبران را شوکه کرد.

در این آمارگیری پاناما که رتبه 90 در جهان از نظر تولید ناخالص داخلی سرانه را دارد با 85% احساس خوشبختی در رده نخست ایستاد, کویت و عمان با 79% در صدر کشورهای حوزه خلیج بودند،امارات متحده عربی77%, قطر 74% وعربستان 73% در رتبه های بعدی هستند ضمن اینکه بحرین نیز 57% احساس خوشبختی و راحتی میکنند.

در این میان فلسطین با 59% بالاتر از پاکستان و مصر با 58% قرار گرفت،مراکش آمار 68% داشت و افغانستان نیز 55% احساس راحتی و خوشبختی میکنند, عراق با 50% و سنگاپور با 46% در انتهای این فهرست بودند.

ایران, روسیه و الجزایر نیز با 59% هم سطح بودند و سوئد با 76% از فنلاند, فرانسه و آلمان 74 درصدی پیشی گرفت.

«جان کلیفتون» مدیر مسئول نظر سنجی بنیاد  «گالوپ» در پاسخ به خبرنگاران گفت: بالا رفتن میزان درآمد دلیلی برای خوشبختی نیست.

دانشمند اقتصاد و برنده جایزه نوبل «دانیل کانمان» و اقتصاد دان در دانشگاه «پرینستون» آمریکا «آنگوس دیتون» نیز به این نتیجه رسیدند درآمد تنها بر احساس فوق العاده مثبت روزمره تاثیر میگذارد زمانی که درآمد سالانه به 75 هزار دلار رسید افزایش بیشتر آن دیگر هیچ تاثیری در زندگی ندارد.

رهبران که به دنبال راه هایی برای بهبود شرایط انسانی در کشورهای متبوع خود هستند،به ویژه آن دسته از جوامع مانند سنگاپور که شاخص های سنتی اقتصادی خوبی هم دارند نشان دادند که مقیاسهای رفتاری منحصر به استراتژیهای رهبران نیست.

بنیاد «گالوپ» برای این نظر سنجی به تماسهای تلفنی و دیدارهای مستقیم با 1000 شخص از 15 سال به بالا تکیه کرد که در سال 2011 و در 148 کشور جهان انجام شده است. برچسب‌ها: امار کشور های شاد، مردم شاد دنیا کجا هستند، امار شادی و خنده، زندگی شیرین، امار شادی دنیا

0 دیدگاه