X
تبلیغات
رایتل
فقط و فقط 164 هزار تومان

برترین مطالب دنیای امروز

    » ماشین جالب و عجیب فرهاد مجیدی و محمدرضا گلزار! + تصویر
    » بازیگر زن سریال کلاه پهلوی + عکس های برهنه در فضای مجازی
    » حتما خانمهای ساپورت پوش بخوانند!!
    » لو رفتن فیلم خصوصی ماه عسل جنیفر لوپز با عکس های برهنه!!
    » عکس لو رفته از جنیفر لوپز بدون آرایش
    » سنگ قبر محمود احمدی نژاد + تصویر واقعی
    » لخت مادرزاد در ساحـل دریا در حال برنزه کردن!! + عکس
    » گلشیفته فراهانی در حادثه تیراندازی کشته شد
    » جهاد جنسی و همبستری زنان با مردان سوری + تصاویر
    » حجاب این دو تا جیگر منو کشته!! + عکس
    » ای واااای آلتـــم کنده شــــد!! +18
    » این هانیه توسلیه در لباس حمامه؟؟!! + عکس
    » وقتی حس شیطنت مریلا زاررعی با رضا عطاران گل میکنه + عکس
    » اگه طاقت دیدن عکس ناجور نداری کلیک نکن

هوگو چاوز این بار منتخب مرگ شد


هوگو چاوز جنجال برانگیز ترین ، محبوب ترین و سوسیالیست معاصر جهان که چهار دوره منتخب مردم ونزوئلا بود این بار منتخب مرگ شد.


فرمانده شکست ناپذیر، سرانجام در روز پنجم مارس 2013 از سرطان شکست خورد و سوسیالیسم، که او بارها آن را تنها راه نجات بشریت دانسته بود نتوانست او را از چنگال مرگ نجات دهد.
فرمانده چاوز ساعت چهار و بیست و پنج دقیقه روز پنجم مارس در سن 58 سالگی که زمان مناسبی برای مرگ یک سیاستمدار محبوب و پوپولیست نبود در گذشت. این خبر غم انگیز را مادورو، معاون رئیس جمهوری ونزوئلا با بغضی شدید در گلو که سعی داشت آن را کنترل کند بیان کرد. چاوز در حالی مرد که دوره چهارم ریاست جمهوری خود را که در انتخابات سال 2012 برده بود، حتی می توان گفت شروع نکرده بود و می توانست همچنان سکان کشتی بولیواری خود را در دست داشته باشد.
مرگ چاوز همتایان و برادران چپگرای او در آمریکای لاتین و پیروان انقلاب بولیواری را در تاثر عمیقی فرو برد. با رفتن چاوز، کتاب مبارزه با امپریالیسم جهانی برگ تازه ای خورد و بیش از همه کوبایی ها را که سال ها از کمک های ونزوئلا منتفع شده بودند را نگران آینده اقتصادی خود کرد.
اما چاوز خود نگران چیز دیگری بود. او پیش از آخرین عزیمتش به کوبا، فقط به فکر نجات انقلاب بولیواری بود که در جمهوری پنجم آن را سرلوحه خود قرار داده و همواره از همه خواسته بود تا پیرو آن باشند.
وقتی می خواست برای آخرین بار به کوبا برود در برابر دوربین های تلویزیونی یک وصیت مشخص کرد. او از همه مردم ونزوئلا که تنها یک ماه پیش، او را برای چهارمین بار برای ریاست جمهوری انتخاب کرده بودند خواست برای حفظ انقلاب بولیواری ، مادورو را برای ریاست جمهوری انتخاب کنند و در این راه از هیچ چیز فرو گذار نکنند.
وصیت اوبه مردم کشورش در برابر دوربین های تلویزیونی در صورت بازنگشتنش از کوبا در حالی بود که ونزوئلایی ها سه هفته پیش به خیابان ها ریخته و بازگشت او از کوبا به کاراکاس را جشن گرفته بودند. اما به زودی مشخص شد که بازگشت او به ونزوئلا صرفا بازگشتی برای کشیدن نفس های آخر در سرزمین مادری بوده است.
روز پنجم مارس 2013 میلیون ها ونزوئلایی به خیابان ها ریخته و برای مرگ او گریستند. مردم ونزوئلا دوست و فرمانده خود را که شعار همیشگی اش حمایت از آنها بود از دست داد گرچه به قول شان پن، هنرپیشه معروف چپگرای آمریکایی او تنها دوست مردم ونزوئلا نبود بلکه دوست مردم آمریکا بود که حتی از داشتنش نیز خبر نداشتند.0 دیدگاه