X
تبلیغات
رایتل
فقط و فقط 164 هزار تومان

برترین مطالب دنیای امروز

    » ماشین جالب و عجیب فرهاد مجیدی و محمدرضا گلزار! + تصویر
    » بازیگر زن سریال کلاه پهلوی + عکس های برهنه در فضای مجازی
    » حتما خانمهای ساپورت پوش بخوانند!!
    » لو رفتن فیلم خصوصی ماه عسل جنیفر لوپز با عکس های برهنه!!
    » عکس لو رفته از جنیفر لوپز بدون آرایش
    » سنگ قبر محمود احمدی نژاد + تصویر واقعی
    » لخت مادرزاد در ساحـل دریا در حال برنزه کردن!! + عکس
    » گلشیفته فراهانی در حادثه تیراندازی کشته شد
    » جهاد جنسی و همبستری زنان با مردان سوری + تصاویر
    » حجاب این دو تا جیگر منو کشته!! + عکس
    » ای واااای آلتـــم کنده شــــد!! +18
    » این هانیه توسلیه در لباس حمامه؟؟!! + عکس
    » وقتی حس شیطنت مریلا زاررعی با رضا عطاران گل میکنه + عکس
    » اگه طاقت دیدن عکس ناجور نداری کلیک نکن

برای جلوگیری از آلزایمر چای سبز بنوشید


دانشمندان دانشگاه میشیگان به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده از چای سبز به دلیل وجود مولکولهای خاص در این نوع چایی، راه جدیدی برای جلوگیری از بیماری آلزایمر است.


یافتن راه‌هایی برای کاهش رشد آمیلوید پپتاید یا پلاک در مغز بیماران آلزایمری چالشی کلیدی در تحقیقات در مورد این بیماری است.

مولکول اپیگالوکاتچین 3 که در چای سبز یافت می‌شود و به EGCG مشهور است از شکل‌گیری پروتئین‌های عامل آلزایمر جلوگیری کرده و در آزمایشگاه موفق به درهم شکستن ترکیب این پروتئین‌ها شده است. گام بعدی آزمایش این روش روی حیوانات است.

اعلام این خبر همزمان با گزارشی است که آلزایمر را سریعترین بیماری در حال رشد در آمریکا اعلام کرده است به طوریکه بر اساس آمار دانشگاه واشنگتن بین 1990 تا 2010 تعداد آمریکایی‌هایی که در اثر آلزایمر جان باخته اند 500 درصد افزایش داشته است.

ماه گذشته نیز تحقیق دیگری پیش بینی کرده بود تعداد مبتلایان به آلزایمر در آمریکا تا سال 2050 به 3 برابر افزایش پیدا کند و از 4.7 میلیون نفر در سال 2010 به نزدیک به 13.8 میلیون نفر تا اواسط قرن برسد.

تحقیقات زیادی تا به حال در این مورد انجام شده و داروهایی نیز در مرحله آزمایشگاهی موفقیت هایی داشته اند اما حتی اگر موج این تحقیقات نیز در آینده موفق باشند دست کم تا 5 سال دیگر دارویی برای این بیماران در دسترس نخواهد بود.

محققان هم اکنون پیشگیری را بهترین راه می‌دانند و توصیه می‌کنند تا افراد فعالیت های مغزی و همچنین جسمی داشته باشند و به ویژه به حل کردن جدول بپردازند.

مولکول EGCG تا کنون در کاهش کلسترول، بهبود سلامت استخوان و جلوگیری از پوکی آن، کشتن باکتری‌های دهانی، پیشگیری از چند نوع سرطان و دیابت نوع 2 و کمک به مدیریت وزن بدن و بهبود متابولیسم موثر تشخیص داده شده است.0 دیدگاه