X
تبلیغات
رایتل
فقط و فقط 164 هزار تومان

برترین مطالب دنیای امروز

    » ماشین جالب و عجیب فرهاد مجیدی و محمدرضا گلزار! + تصویر
    » بازیگر زن سریال کلاه پهلوی + عکس های برهنه در فضای مجازی
    » حتما خانمهای ساپورت پوش بخوانند!!
    » لو رفتن فیلم خصوصی ماه عسل جنیفر لوپز با عکس های برهنه!!
    » عکس لو رفته از جنیفر لوپز بدون آرایش
    » سنگ قبر محمود احمدی نژاد + تصویر واقعی
    » لخت مادرزاد در ساحـل دریا در حال برنزه کردن!! + عکس
    » گلشیفته فراهانی در حادثه تیراندازی کشته شد
    » جهاد جنسی و همبستری زنان با مردان سوری + تصاویر
    » حجاب این دو تا جیگر منو کشته!! + عکس
    » ای واااای آلتـــم کنده شــــد!! +18
    » این هانیه توسلیه در لباس حمامه؟؟!! + عکس
    » وقتی حس شیطنت مریلا زاررعی با رضا عطاران گل میکنه + عکس
    » اگه طاقت دیدن عکس ناجور نداری کلیک نکن

گریه کردن زنان و مردان خوب است یا بد؟


بسیاری از ما از این می‌ترسیم که دیگران گریه ما را ببینند چراکه اشک اغلب به عنوان نشانه‌ای از ضعف قلمداد می‌شود. این در حالی است که اشک از نظر روانی، بیان بی‌ریایی و احساسات خالصانه فرد است.


به گفته روانشناسان، گریه کردن به خاطر از بین بردن احساسات منفی و استرس و یاری انسان در کنارآمدن با مشکلات، فرآیندی روان پاکساز نامیده می‌شود. تنها انسان است که از روی واکنش‌های احساسی اشک می‌ریزد و حیوانات تنها برای مرطوب کردن چشم‌هایشان اشک می‌ریزند. 

بنابر مقاله‌ای تحت عنوان Why Crying Is Good For the Soul، تحقیقات علمی نشان داده است که افراد واقعا بعد از گریه احساس بهتری چه از نظر جسمی و چه از نظر فیزیولوژیک پیدا می‌کنند و این در حالی است که با سرکوب اشک و نگه داشتن بغض، احساسات منفی به انسان هجوم آورده و او را کج خلق و زود رنج می‌کند. 

علاوه براین از نظر تجربی ثابت شده است اشکی که از روی احساس ریخته می‌شود دارای بتا اندروفین است و باعث می‌شود تا پس از گریه، راحت تر با مسائل کنار بیاییم. بتا آندروفین ماده‌ای در مغز است که درد را تسکین می‌دهد. 

از دیگر تاثیرات سودمند گریه بر سلامت جسمی بدن نیز می‌توان به کاهش فشار خون و سطح منگنز (نوسان این ماده بر رفتار تاثیر گذار است) اشاره کرد.

دکتر ویلیام فری، رییس مرکز تحقیقات خشکی چشم و اشک مینیاپولیس انگلستان درباره گریه چنین می‌گوید یکی از دلایلی که معمولا افراد پس از اشک ریختن احساس آرامش می‌کنند، زدوده شدن مواد شیمیایی است که طی واکنش‌های استرس‌زا به وجود می‌آید. اشک به همراه سایر ترشحاتی مانند عرق، بدن را از سموم و ضایعات مختلف رهایی می‌دهد. جالب است که بدانید ژاپنی‌ها گریه کردن را عملی پسندیده می‌دانند چراکه بر این باورند آدمی در زندگی نیازمند کمی حزن است و گریه باعث می‌شود تا بتوان با جنبه‌های عاطفی زندگی به راحتی ارتباط بر قرار کرد.


به‌طور میانگین نیز نشان داده شده است که مردان یک بار در ماه و به مدت دو الی چهار دقیقه و زنان حداقل پنج بار در ماه و برای حدودا شش دقیقه گریه می‌کنند. 
پس اگر اکنون نیاز به یک تخلیه روحی مفصل دارید و دوستی در کنارتان نیست تا شما را تسکین دهد، از عمق وجودتان گریه کنید و خود را برای روزی شاد و بی دغدغه آماده کنید و بدانید که گریه هم مانند خنده بر هر درد بی درمان دواست.0 دیدگاه