X
تبلیغات
رایتل
فقط و فقط 164 هزار تومان

برترین مطالب دنیای امروز

    » ماشین جالب و عجیب فرهاد مجیدی و محمدرضا گلزار! + تصویر
    » بازیگر زن سریال کلاه پهلوی + عکس های برهنه در فضای مجازی
    » حتما خانمهای ساپورت پوش بخوانند!!
    » لو رفتن فیلم خصوصی ماه عسل جنیفر لوپز با عکس های برهنه!!
    » عکس لو رفته از جنیفر لوپز بدون آرایش
    » سنگ قبر محمود احمدی نژاد + تصویر واقعی
    » لخت مادرزاد در ساحـل دریا در حال برنزه کردن!! + عکس
    » گلشیفته فراهانی در حادثه تیراندازی کشته شد
    » جهاد جنسی و همبستری زنان با مردان سوری + تصاویر
    » حجاب این دو تا جیگر منو کشته!! + عکس
    » ای واااای آلتـــم کنده شــــد!! +18
    » این هانیه توسلیه در لباس حمامه؟؟!! + عکس
    » وقتی حس شیطنت مریلا زاررعی با رضا عطاران گل میکنه + عکس
    » اگه طاقت دیدن عکس ناجور نداری کلیک نکن

با عجیب ترین زبان های زنده دنیا آشنا شوید


گاهی یک زبان آنقدر سخت است که هیچ کس نمی‎تواند آن را به عنوان زبان دوم بیاموزد، گاه آنقدر کمیاب که تنها اهالی یک روستا با آن سخن می‎گویند گاه آنقدر عجیب که تنها ۱۲ صوت داشته و کلمه‎ای برای رنگ و… ندارد.
زبان یکی از ابزارهای ارتباطی در میان قوم‌های مختلف است که هر کدام بنا به‌ همان زبانی صحبت می‌کنند که از گذشته در میان ان‌ها رایج بوده است و اجدادشان صحبت می‌کرده‌اند.


اسپانیولی، انگلیسی، عربی و… از زبان‌های زنده و کاربردی دنیا هستند که این روز‌ها جمعیت زیادی از مردم دنیا به آن‌ها صحبت می‌کنند. در میان افرادی که زبان‌های عمومی دارند برخی قوم‌ها هنوز شیوه اجدادشان را حفظ کرده‌اند و به زبان‌های عجیب و باستانی سخن می‌گویند.

یوپیک
این زبان در اصل مجموعی از ۵ زبان مختلف و البته شبیه به هم است که توسط مردم سیبری و غرب الاسکا به آن سخن می‌گویند. این زبان‌ها از نظر حالت گفتاری شبیه به هم هستند اما آنقدر تفاوت دارند که دو قوم مختلف می‌توانند زبان یکدیگر را متوجه شوند. در این زبان‌ها برای جملات بلند نیز تنها یک لغت به کار می‌رود به دلیل آنکه جملات کمتری گفته شود. این زبان طرفداران زیادی نیز دارد ولی کسی نمی‌تواند آن را یاد بگیرد.

پاونه
زبان بومی‌های آمریکا که بیشتر سرخپوست‌ها بوده‌اند به همین گونه بوده است. این زبان به صورت ترکیبی است و چندین جمله تنها در یک کلمه خلاصه می‌شود. در این زبان ممکن است کلماتی را ببینید که بیش از ۳۰ بخش دارند. البته «پاونه» در حال انقراض است چرا که جوانان قبیله‌ها بیشتر درپی آن هستند که انگلیسی را فرابگیرند.

ارچی
در شمال دریای خزر و دقیقا در جنوب روسیه روستای کوچکی وجود دارد که جمعیت ان نزدیک به ۱۲۰۰ نفر است. این روستا آخرین در زمین است که مردم آن همچنان به زبان «آرچی» صحبت می‌کنند. این زبان در اصل حیلی شبیه به دیگر زبان‌های منطقه است اما نکته‌های عجیب و جالب نیز دارد. در این زبان برای هر لغت نزدیک به یک میلیون و ۵۰۰ هزار ترکیب مختلف وجود دارد که به همین تعداد شما می‌توانید ان‌ها را در جمله به کار ببرید.

ژووآ
برخلاف دیگر زبان‌هایی که تا به حال مرور کردیم این زبان سخنگویان بیشتری دارد و نزدیک به ۸ میلیون نفر آن را بلد هستند. این زبان به عنوان یکی از زبان‌های رسمی در جنوب آفریقا استفاده می‌شود ولی نکات آن بسیار عجیب هستند. در این زبان هر واژه می‌تواند با توجه به سبک گفتن شما معناهای مختلف داشته باشد. این بدین معنی است که یک کلمه می‌تواند بیش از ۱۰۰ معنی داشته باشد.

پیرا‌ها
یکی از زبان‌های بسیار جالبی که همچنان دربرزیل باقی مانده است «پیرا‌ها» نام دارد. این زبان بخشی از زبان‌های بومی منطقه بوده است که باقی آن‌ها منقرض شده‌اند. این زبان در نوع خود جالب و کوتاه است چرا که تنها ۱۲ حرف صدا دار وجود دارد و دیگر هیچ چیز در زبان آن‌ها نیست. هیچ کلمه‌ای برای تعریف رنگ‌ها و یا اعداد انتخاب نشده است تنها باید با دوکلمه سیاه و روشن تمام رنگ‌ها را توصیف کنید.0 دیدگاه