X
تبلیغات
رایتل
فقط و فقط 164 هزار تومان

برترین مطالب دنیای امروز

    » ماشین جالب و عجیب فرهاد مجیدی و محمدرضا گلزار! + تصویر
    » بازیگر زن سریال کلاه پهلوی + عکس های برهنه در فضای مجازی
    » حتما خانمهای ساپورت پوش بخوانند!!
    » لو رفتن فیلم خصوصی ماه عسل جنیفر لوپز با عکس های برهنه!!
    » عکس لو رفته از جنیفر لوپز بدون آرایش
    » سنگ قبر محمود احمدی نژاد + تصویر واقعی
    » لخت مادرزاد در ساحـل دریا در حال برنزه کردن!! + عکس
    » گلشیفته فراهانی در حادثه تیراندازی کشته شد
    » جهاد جنسی و همبستری زنان با مردان سوری + تصاویر
    » حجاب این دو تا جیگر منو کشته!! + عکس
    » ای واااای آلتـــم کنده شــــد!! +18
    » این هانیه توسلیه در لباس حمامه؟؟!! + عکس
    » وقتی حس شیطنت مریلا زاررعی با رضا عطاران گل میکنه + عکس
    » اگه طاقت دیدن عکس ناجور نداری کلیک نکن

تصاویر پیکان جوانان ایرانی در لس آنجلس


پیکان جوانان در گردهمایی خودروهای کلاسیک آمریکا شرکت کرد و یکی از اتومبیل‏هایی بود که بیشترین عکس و فیلم از آن تهیه شد.


مالک ایرانی این پیکان پیشنهادهای خرید خوبی را نیز از سوی ایرانیان مقیم لس‏آنجلس دریافت کرد که البته همه آنها را رد کرد، زیرا تمایل داشت این جواهر ایرانی را خود در اختیار داشته باشد. هم اکنون وی از پیکان جوانان خود نهایت لذت را می‏برد و هفته‏ای یک بار با آن رانندگی می‏کند.
آقای «روبرت طماعی» هموطن مسیحی ما، حدود پانزده سال پیش به ایالات ‏متحده و منطقه «گلندل» لس‏آنجلس رفت و در آنجا ساکن شد ودر سال 2010 یک آگهی خاص در سایت خرید و فروش e-bay توجه او را جلب کرد.
یک دستگاه humber sceptre که در حکم خواهر hillman hunter یا پیکان ما محسوب می‏شد، برای فروش گذاشته شده بود. او بارها عکس‏های سایت را بررسی کرد و هنگامی که متوجه شد مکان فروش آن در لس‏آنجلس است، سریعاً به محل بازدید رفت. گاراژی که تعداد زیادی اتومبیل آمریکایی و اروپایی قدیمی در آنجا دیده می‏شد و در گوشه‏ای از آن این خودروی آبی رنگ، پارک شده بود. گرچه وضعیت آن جالب نبود ولی برای یک ایرانی، گزینه مناسبی جهت بازسازی به شمار می‏رفت. طبق قوانین e-bay، آگهی این خودرو باید یک هفته برای بازدیدکنندگان سایت باقی می‏ماند، ولی «روبرت» نمی‏خواست حتی یک هفته صبر کند. بنابراین تمام مبلغ را به مالک پرداخته و خودرو را از وی خرید. مالک به او گفت که این «هامبر» مدل 1967 است و همان سال توسط پدر وی از انگلستان به ایالات‏متحده آورده شده و مورد استفاده روزمره او بوده است.
در سال‏های اخیر، پدر ایشان قصد بازسازی این ماشین را داشت که متأسفانه فوت کرده و پسر او که با آن آشنایی نداشت، خودرو را برای فروش گذاشت. مالک به «روبرت» گفت که اسناد آن گم شده و باید دوباره روند تهیه سند برای آن طی شود. البته ایشان انجام این کار را خود بر عهده گرفت و سرانجام پس از حدود 3 ماه پی‏گیری، توانست تمامی مدارک مورد نیاز را فراهم کند.
«روبرت» پس از اطمینان از صحت سند، خودرو را به تعمیرگاه bavaria auto repair که توسط چند ایرانی اداره می‏شد فرستاد و مراحل بازسازی را آغاز کرد. این مرکز، سابقه بازسازی مدل‏های کلاسیک «ب‏ام‏و» مخصوصاً مدل 2002 را در کارنامه خود دارد. در ابتدا موتور، جعبه‏دنده و کلیه اجزای اتاق باز شده و در گوشه‏ای قرار گرفتند و اتاق خالی برای صافکاری و رنگ ارسال شد. «روبرت» رنگ زرد را برای این قناری زیبا در نظر گرفته بود. این بخش کار، بیش از حد انتظار طول کشید و این پیکان، حدود یک سال در همین مرحله باقی ماند.
«روبرت» در این زمان به ایران سفری داشت و طبق فهرستی که تهیه کرده بود، به خرید برخی قطعات لازم اقدام کرد و لوازمی شامل داشبورد کامل، نوارهای دور شیشه‏ها، لوازم داخل اتاق و بسیاری قطعات فنی را خریداری کرد. او که پس از گذشت چند سال به ایران آمده بود، از این نکته تعجب کرد که پیکان که روزگاری به وفور در خیابان‏های تهران دیده می‏شد، امروزه جای خود را به اتومبیل‏های دیگری داده است.
در مرحله بعدی، کلیه اجزاء داخلی، جلوبندی، موتور و جعبه‏دنده کاملاً بازسازی شدند. اما نکته قابل توجه این بود که پدر او «آلبرت» اقدام به تبدیل سیستم فرمان از حالت انگلیسی (راست) به سمت چپ کرد. در این فرایند باید جعبه فرمان، فرمان، سیستم ترمز و ترمز دستی جابه‏جا می‏شدند. جعبه‏دنده این خودرو سه سرعته اتوماتیک است، البته او یک موتور و جعبه‏دنده دیگر نیز در اینترنت پیدا و به عنوان قطعه یدکی آن‏ها را خریداری کرد. لوازم مختلف با ظرافت و دقت تمام و با صرف زمان زیاد روی خودرو نصب می‏شدند و به تدریج پیکان جوانان، شکل نهایی خود را پیدا کرد.
مشکل بعدی پیدا کردن رینگ و لاستیک اصلی بود که با جستجوی فراوان حل شد. «روبرت» به دریافت پلاک شهربانی peykan برای آن اقدام کرد که نمای آن را زیباتر ساخت. در نهایت با نصب نشان «ایران ناسیونال» روی در صندوق عقب، کار بازسازی به پایان رسید. پیکان جوانان مورد بحث، در یک گردهمایی خودروهای کلاسیک شرکت کرد و یکی از اتومبیل‏هایی بود که بیشترین عکس و فیلم از آن تهیه شد. مخصوصاً ایرانیان زیادی با دیدن آن ذوق‏زده شده بودند.
روبرت حتی پیشنهادهای خرید خوبی را نیز از سوی ایرانیان مقیم لس‏آنجلس دریافت کرد که البته همه آنها را رد کرد، زیرا تمایل داشت این جواهر ایرانی را خود در اختیار داشته باشد. هم اکنون «روبرت» از پیکان جوانان خود نهایت لذت را می‏برد و هفته‏ای یک بار با آن رانندگی می‏کند. در بسیاری موارد نیز پیش آمده که حتی آمریکایی‏ها نیز به سمت آن جلب شده و در مورد آن سوالاتی مطرح می‏کنند.

0 دیدگاه