X
تبلیغات
رایتل
فقط و فقط 164 هزار تومان

برترین مطالب دنیای امروز

    » ماشین جالب و عجیب فرهاد مجیدی و محمدرضا گلزار! + تصویر
    » بازیگر زن سریال کلاه پهلوی + عکس های برهنه در فضای مجازی
    » حتما خانمهای ساپورت پوش بخوانند!!
    » لو رفتن فیلم خصوصی ماه عسل جنیفر لوپز با عکس های برهنه!!
    » عکس لو رفته از جنیفر لوپز بدون آرایش
    » سنگ قبر محمود احمدی نژاد + تصویر واقعی
    » لخت مادرزاد در ساحـل دریا در حال برنزه کردن!! + عکس
    » گلشیفته فراهانی در حادثه تیراندازی کشته شد
    » جهاد جنسی و همبستری زنان با مردان سوری + تصاویر
    » حجاب این دو تا جیگر منو کشته!! + عکس
    » ای واااای آلتـــم کنده شــــد!! +18
    » این هانیه توسلیه در لباس حمامه؟؟!! + عکس
    » وقتی حس شیطنت مریلا زاررعی با رضا عطاران گل میکنه + عکس
    » اگه طاقت دیدن عکس ناجور نداری کلیک نکن

بایرن مونیخ با گذشت از سد دورتموند فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد


بایرن مونیخ در دیداری بسیار زیبا توانست دورتموند را ببرد و فاتح اروپا شود.


گل: آرین روبن سرانجام توانست طلسم فینال‌های خود را بشکند. او با گل دقایق پایانی‌اش بایرن مونیخ را به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا رساند. به این ترتیب بایرن در انگلیس فاتح اروپا شد، همان‌گونه که فصل پیش چلسی انگلیسی در آلمان قهرمان شده بود!

بازی در ورزشگاه ویمبلی برگزار شد و با هیجان بسیاری هم آغاز شد. ماریو گوتزه به مسابقه نرسیده بود و کوین گروسکروتس به جای او در ترکیب قرار داشت. متس هوملس هم از مصدومیت رهایی یافته بود.

دورتموند بازی را خوب آغاز کرد و به‌تدریج بر میدان مسلط شد. در دقیقه 11 بود که یاکوب بلاشچیکوفسکی با ضربه‌ای خوب دروازه مانوئل نویر را هدف گرفت.

دقایقی بعد روبرت لواندوفسکی شوت زیبایی زد که نویر آن را به شکلی آکروباتیک دفع کرد.

سپس نوبت به کوبا رسید که شوت دیگری بزند و نویر را به واکنش وادارد.

دورتموند تا دقیقه 25 تیم برتر میدان بود اما بایرن در این دقیقه دروازه رومن وایدنفلر را به خطر انداخت. ضربه سر ماریو مانجوکیچ با نوک انگشتان وایدنفلر به تیر خورد و به بیرون رفت، و در کرنر حاصل هم ضربه سر خاوی مارتینس راهی به دروازه نیافت.

دقایقی بعد آرین روبن تک به تک شد اما وایدنفلر با واکنشی عالی دروازه تیمش را نجات داد.

روبن در نیمه اول موقعیت خوب دیگری را از دست داد. او روی اشتباه متس هوملس باز هم تک به تک شد اما این بار ضربه‌اش را به بینی وایدنفلر کوبید. به این ترتیب به نظر می‌رسید روبن در فینال‌ها طلسم شده است.

اما روبن در نیمه دوم گل اول بایرن را ساخت. بایرن در نیمه دوم تیم برتر میدان بود و در دقیقه 60 به آن‌چه شایسته‌اش بود رسید. آرین روبن روی پاس تماشایی و استثنایی فرانک ریبری که سه مدافع دورتموند را محو کرد از تله آفساید گریخت و توپ را گرفت. او روی خط عرضی زمین در حالی که وایدنفلر را پیش رو داشت توپ را روی خط دروازه ارسال کرد و ماریو مانجوکیچ دروازه خالی را گشود.

اما این برتری ادامه نداشت. دانته که در نیمه اول یک کارت زرد گرفته بود با پا به شکم مارکو روییس لگد زد و داور اعلام پنالتی کرد. دانته خوش‌اقبال بود که کارت دیگری نگرفت. روبرت لواندوفسکی که یک بار مقابل بایرن پنالتی را از دست داده بود این بار پشت توپ قرار نگرفت و ایلکای گون‌دوغان ضربه را به خوبی به گوشه پایین دروازه زد و بازی را مساوی کرد.

بایرن در دقیقه 71 چیزی نمانده بود که گل دوم را هم بزند. توماس مولر از سمت راست گریخت و توپ را روی خط دروازه برای روبن ارسال کرد. توپ خودش داشت وارد دروازه می‌شد که نون سوبوتیچ از راه رسید و با تکلی حیرت‌انگیز مانع گل‌زنی حریف شد.

بایرنی‌ها به حمله ادامه دادند و وایدنفلر دو بار با واکنش‌های عالی‌اش مانع گل‌زنی داوید آلابا و باستین شواین‌اشتایگر از راه دور شد. ضربه شواین‌اشتایگر به ویژه بسیار جالب بود؛ توماس مولر پاس فیلیپ لام را رها کرد و توپ به شواینی رسید و او آن را به سمت دروازه زد. در دو صحنه هم دورتموند ممکن بود ده‌نفره شود؛ یکی جایی که سوبوتیچ به نظر می‌رسید روی مولر در پشت محوطه جریمه خطا کرده باشد، و یک بار هم زمانی که لواندوفسکی پای بواتنگ را لگد کرد.

اما روبن خودش در دقیقه 89 تیر نهایی را زد. پاس پشت پای ریبری با برخورد به مدافعان دورتموند به روبن رسید، او که از تله آفساید گریخته بود با وایدنفلر تک به تک شد و با ضربه‌ای نرم دروازه حریف را گشود و البته لحظاتی بعد هم زمین را ترک کرد!

دو تیم در وقت‌های تلف‌شده چندین تعویض انجام دادند و در نهایت بازی با همان نتیجه دو بر یک به پایان رسید. به این ترتیب بایرن که سه فینال را در چهار سال اخیر تجربه کرده به قهرمانی دست یافت. این اولین قهرمانی آنها پس از فصل 01-2000 لیگ قهرمانان است. آنها به آن‌چه شایسته‌شان بود رسیدند.0 دیدگاه