X
تبلیغات
رایتل
فقط و فقط 164 هزار تومان

برترین مطالب دنیای امروز

    » ماشین جالب و عجیب فرهاد مجیدی و محمدرضا گلزار! + تصویر
    » بازیگر زن سریال کلاه پهلوی + عکس های برهنه در فضای مجازی
    » حتما خانمهای ساپورت پوش بخوانند!!
    » لو رفتن فیلم خصوصی ماه عسل جنیفر لوپز با عکس های برهنه!!
    » عکس لو رفته از جنیفر لوپز بدون آرایش
    » سنگ قبر محمود احمدی نژاد + تصویر واقعی
    » لخت مادرزاد در ساحـل دریا در حال برنزه کردن!! + عکس
    » گلشیفته فراهانی در حادثه تیراندازی کشته شد
    » جهاد جنسی و همبستری زنان با مردان سوری + تصاویر
    » حجاب این دو تا جیگر منو کشته!! + عکس
    » ای واااای آلتـــم کنده شــــد!! +18
    » این هانیه توسلیه در لباس حمامه؟؟!! + عکس
    » وقتی حس شیطنت مریلا زاررعی با رضا عطاران گل میکنه + عکس
    » اگه طاقت دیدن عکس ناجور نداری کلیک نکن

مدارک مورد نیاز برای رای دهی انتخابات

کمتر از 24 ساعت تا برگزاری یازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراها زمان باقی‌ست،‌ یکی از نکاتی که رای‌دهندگان باید به آن توجه کنند این است که رای‌دهی به شیوه سنتی یا الکترونیکی به مدارک متفاوتی نیاز دارد. 

 

براساس مصویه صحن علنی مجلس شورای اسلامی در روز (دوشنبه 20 خرداد 1392) داشتن "شناسنامه و شماره ملی" برای رای دهی به شیوه غیر الکترونیکی (دستی) کافی است و اجباری به داشتن کارت ملی نیست؛ البته به همراه داشتن کارت ملی می‌تواند فرایند رای‌دهی را تسریع و تسهیل بخشد.
در واقع پس از مصوبه روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، در ماده 19 قانون انتخابات ریاست‌جمهوری ایران (اصلاحی مصوب 26 دی ماه 1391) عبارت "شناسنامه و شماره ملی" به بعد از عبارت "شناسنامه و کارت ملی یا شماره ملی" اضافه می‌شود.
اما کسانی که می‌خواهند به شعب رای‌گیری الکترونیکی مراجعه کنند باید "علاوه بر شناسنامه" حتما "کارت ملی" به همراه داشته باشند.
امیر شجاعان، مشاور وزیر کشور و رییس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور در مورد اخذ رای الکترونیکی در انتخابات آتی ریاست جمهوری و شورای شهر گفت: طبق بررسی‌های انجام شده از سوی وزارت کشور و شورای نگهبان تصمیم برآن شد تا در اجرای انتخابات چهارمین دوره انتخابات شهر و روستا در یک هزار شعبه شهر تهران اخذ رای الکترونیکی باشد.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات وزارت کشور اضافه کرد: این یک هزار شعبه نیز حدود 25 درصد از شعب کل کشور را تشکیل می‌دهد لذا در شهرستان‌ها نیز رای گیری الکترونیکی در شعبه ها انجام نخواهد گرفت. 
شجاعان در مورد اینکه علت اخذ رای الکترونیکی در بعضی از شعب تهران گفت: با توجه به وجود کاندیداهای متعدد در انتخابات شورای شهر و از طرفی به دلیل این که شمارش این آرا وقت زیادی را می‌طلبد، اخذ رای الکترونیکی را در یک هزار از این شعب در نظر گرفته‌ایم.
وی در پایان در خصوص اخذ رای الکترونیکی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: تعدد کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری بسیار کمتر خواهند بود لذا شمارش آرا برای تعداد محدودی است بنابراین اخذ رای الکترونیکی در انتخابات ریاست جمهوری انجام نمی‌شود.برچسب‌ها: رای دهی، مدارک لازم برای رای دادن، اخذ رای، مدارک لازم برای شرکت در انتخابات، شناسنامه و کارت ملی، سن قانون شرکت در انتخابات، شعبه های رای

0 دیدگاه