X
تبلیغات
رایتل
فقط و فقط 164 هزار تومان

برترین مطالب دنیای امروز

    » ماشین جالب و عجیب فرهاد مجیدی و محمدرضا گلزار! + تصویر
    » بازیگر زن سریال کلاه پهلوی + عکس های برهنه در فضای مجازی
    » حتما خانمهای ساپورت پوش بخوانند!!
    » لو رفتن فیلم خصوصی ماه عسل جنیفر لوپز با عکس های برهنه!!
    » عکس لو رفته از جنیفر لوپز بدون آرایش
    » سنگ قبر محمود احمدی نژاد + تصویر واقعی
    » لخت مادرزاد در ساحـل دریا در حال برنزه کردن!! + عکس
    » گلشیفته فراهانی در حادثه تیراندازی کشته شد
    » جهاد جنسی و همبستری زنان با مردان سوری + تصاویر
    » حجاب این دو تا جیگر منو کشته!! + عکس
    » ای واااای آلتـــم کنده شــــد!! +18
    » این هانیه توسلیه در لباس حمامه؟؟!! + عکس
    » وقتی حس شیطنت مریلا زاررعی با رضا عطاران گل میکنه + عکس
    » اگه طاقت دیدن عکس ناجور نداری کلیک نکن

باخت شرافتمندانه 3 بر 2 تیم ملی والیبال ایران مقابل صربستان قهرمان اروپا

تیم ملی والیبال کشورمان در دیداری نفس‌گیر مغلوب صربستان شد.  

بعد از شادی مردم به خاطر صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی حالا همه چشمها خیره به سالن 12 هزار نفری ازادی است. نگاهها همه توقع مردم را نشان می دهد که حالا نوبتی هم که باشد نوبت والیبال است و بس. آنها که قبلا خبر پیروزی تیم ملی را از صربستان در جام جهانی والیبال زاپن شنیده اند،این بار امده اند تا برد ایران از صربستان این بار با چشمان خود ببیند تا به قول خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی شادی ایرانی ها کامل شود. شعار :«ایران،ایران» لحظه ای قطع نمی شود. پخش سرودهای حماسی هم همه سالن را به وجد آورده. هر چند گفته می شد هشت هزار بلیت بیشتر فروخته نشده اما سالن مملو از جمعیت نشان می دهد که 12 هزار نفر به سالن آمده اند. البته در این بین مثل همیشه جای تماشاگران خانم خالی است.

مسابقه انتخابی المپیک دوباره تکرار شد. فارغ از نتیجه این بارهم دو تیم می خواستند برنده باشند. صربها آمده بودند تا به قول کولاکویچ با 6 امتیاز دو بازی تهران راه را برای صعود به دور بعد هموار کنند. از طرفی تیم خولیو ولاسکو هم که در اخرین بازی با شکست به صربستان پشت دروازه لندن ماند،بدش نمی امد ان باخت را با برد حیثیتی در تهران جبران کند. ولاسکو که می دانست مهمانش ،حریف راحتی نیست. دو هفته مانده به بازی همه تمرینات را روی سیستم بازی قدرتی صربستان متمرکزکرد تا تیمش بتواند اولین شگفتی را درلیگ جهانی رقم بزند. اولین امتیاز را ایرانی ها گرفتند اما در ادامه بازی صربها موفق بودند. هر چند شاگردان ولاسکو هم با توپ گیری خوب و رساندن توپ های اول به مهاجمان، دفاع روی تور عرصه را برصربهاتنگ کردند، با اینکه دو تایم اوت فنی را صربها گرفتند اما در بعضی امتیازها جلو افتادند.تا جایی که در امتیاز 19 -21 این شاگردان ولاسکو بودند که جلوتر از حریف بودند. اما پیشتازی ایرانی ها خیلی دوام نیاورد و بالاخره تیم صربستان اولین ست را با نتیجه 26 -25 برد.

ست دوم را ایران با یک تغییر شروع کرد. معروف،موسوی، آرمین تشکری، مباشری، غفور ظریف، با این تغییر قائمی. بازیکنان جوان ایران با شروع ست دوم کولاک کردند. آنها خیلی زود با دفاع عالی روی تور،اسپک ها و سرویسی که در زمین صربستان خواباندند امتیاز را به 7 - 4 رساندند. وقتی سرویس صربستان به تور خورد امتیاز 8 برای یاران ثبت شد تا تایم اوت اوف فنی به ایران برسد درحالی که 8 -4 جلو افتاد. بعداز دو سرویسی که مباشری و موسوی خراب کردند اسپک قائمی امتیاز ایران را به 10 رساند و صربستان در امتیاز هفت ماند. پیشتازی ایران در این ست هم خیلی دوام نداشت. صربها با خوابندن اسپکهایشان امتیاز خود را به 13 - 14 رساندند، اما محمد موسوی روی پاس سرعتی معروف امتیاز را برابر 14 -14 کرد.بی دقتی در زدن سرویس امتیاز 16 و تایم اوت دوم فنی ست را به نام صربستان نوشت. با رفتن سجادی محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان هم به سالن آمد. با اینکه گفته می شد او در این بازی به سالن نمی آید اما در ست دوم وارد سالن شد تا از نزدیک بازی را تماشا کند. با بازی قدرتی دو تیم ،پا به پای هم پیش رفتند .دو تیم وقتی 20 -20 شدند ولاسکو با فرستادن شهرام محمودی و مهدوی به جای معروف امیر غفور دو تعویض کرد،‌ اما بعد از دو امتیازی که صربستان خیلی زود دوباره معروف و غفور به میدان برگشتند. با اینکه ایران در امتیاز 23 -23 با صربستان برابر کرد اما تجربه به کار قهرمان اروپا آمد تا نتیجه 25 - 23 به نام صربستان تمام شود.

ایرانی ها ست سوم را هم مثل دو ست قبل با برتری شروع کردند اما خیلی زود این صربستان بود که پیش افتاد. اما صربها به شاگردان ولاسکو مهلت ندادند و خیلی زود امتیاز 8 را گرفتند تا تایم اوت فنی را بگیرند. بازی نه چندان جالب ایرانی مقابل صربستان کم کم هیجان تماشاگران را هم گرفت.وقتی ایران 12- 9 عقب افتاد تماشاگران حاضر در سالن با شعار :«ایران بسه دیگه غیرتت رو نشون بده» از ملی پوشان خواستند تا بهتر کار کنند. اعتراض تماشاگران کارساز شد تا جایی که ایرانی ها امتیاز را به 12- 13 رساندند. در این وقت صدای ایران ایران همراه با طبلهایی که کوبیده می شد سالن 12 هزار نفری را پر کرد. محمد موسوی خیلی زود با رد کردن اسپکهایش از روی دست دفاع روی تور صربستان نتیجه را 14- 14 کرد اما با مهاجمان صربستان تیمشان را جلو انداختند. دفاع روی تور ایران با سد کردن ضربه بازیکن صربتانی نتیجه را برابر 15- 15 کرد اما ماراتن رفت وبرگشت توپ را برای تایم اوت دوم فنی را ایرانی ها صاحب شدند. انگار موتور تیم ایران بعداز تایم اوت دوم روشن شد. ایرانی ها تا امتیاز 18- 16 پیش رفتند و وقتی اسپک صربستان خارج رفت امتیاز 19 به نام ایران نوشته شد و کواتکوویچ سرمربی صربستان تایم گرفت. سرویس پر قدرت فرهاد قائمی با امتیاز 20 سالن را روی هوا فرستاد. امتیاز 21 را دفاع روی تور به نام ایران نوشت. محمودی امتیاز 22 را گرفت تا سرمربی صربستان دوباره تایم بگیرد. امتیاز ایران با سرویس فرهاد قائمی به 23 رسیداما او یک امیتاز هم به صربستان داد. امتیاز 24 را هم و 25 هم روی دفاع تور برای یاران ثبت شد تا بالاخره اولین ست به نام ایران نوشته شد، آن هم با امتیاز 25 - 17.

ظاهرا ولاسکو متوجه شده بود که تعویض در این بازی به کارش نمی آید و در ست چهارم تعویض نکرد. ملی پوشان ایران با برد ست سوم جان تازه ای گرفته بودند و ست چهارم را طوفانی شروع کردند. آنها خیلی زود حریف را با دفاع های روی تور و اسپکهایشان را جا گذاشتند هر چند با خوابیدن توپ درجای خالی وسط زمین یک امتیاز به صربستان داد. اما اسپکهای موسوی روی پاس های کوتاه معروف امتیاز ایران را به 7 رسانید. بالاخره دفاع ناقص صربستان امتیاز 8 را به یاران داد و تایم اوت اول فنی ست چهارم 8 - 6. طوفانی که شاگردان خولیو ولاسکو در ست چهارم به پا کردند خیال فروکش نداشت. ملی پوشان ایران با بازی منطقی خیلی زود حرف را زمین گیر ردند تا جایی که قویت امتیاز 13 -9 رسید سرمربی صربستان بالاجبار تایم اوت گرفت. اما تایم اوت هم گره گشا نشد و در حالی که امتیاز صربستان 9 ثابت مانده بودفایرانی ها دو امتیاز دیگر گرفتند. اسپک پوریا فیاضی امتیاز را به 16 رساند و تایم اوت دوم را به ایران داد. حالا در سالن 12 هزار نفری صدا به صدا نمی رسد. دریافت های خوب فیاضی فدست معروف را باز گذاشت تا با پاس هایش موسوی را راه بیندازد. بازی هماهنگ و بدون نقص ایرانی ها خیلی زود امتیاز را به 20 رساند. هرچه ایرانی ها بهتر بازی می کردند درصد اشتباه صربها بیشتر می شد. وقتی ساکوربرد امتیاز 22 -13 را نشان داد دوباره سرمربی صربستان چاره ای جز گرفتن تایم اوت نداشت. سرویس قائمی که ناقص دفاع شد نتیجه اش یک امیتاز بود و وباز هم امتیاز سرویس نتیجه 25 - 14 را برای ایران نوشت.

نتیجه ای که شاید خیلی ها فکرش را نمی کردند، اما ایران را به برد نزدیک کرد البته اگر همین روند در ست پنجم هم ادامه پیدا کند. با برد ست چهارم دوباره پرچمهای سه رنگ ایران در سالن به رقص درآمدند. رالی را صربستانی ها بهتر شروع کردند انها خیلی زود سه امتیاز گرفتند تا ولاسکو از داور طلب تایم اوت کند. تماشاگران که در دو ست قبلی بازی زیبایی را با برد دیدند هم با شعار ایرانی باغیرت از بازیکنان ایران نتیجه می خواهند. برخلاف انتظار ست پنجم مثل ست قبل نیستند. دوباره اشتباهات کار دست ایرانی ها داد تا 7- 4 عقب بمانند. هر چند اشتباه صربستان در زدن سرویس و پاس توپ اختلاف را به یک می رساند. اما صربستانی ها خیلی زود امتیازشان را به 8 می رسانند تا زمینها 8-6 عوض شود. خوشحالی مهمان خیلی دوام نیاورد قائمی با دو پوئن سرویس ایران را 10 -8 جلو انداخت. صربها هم زود جبران کردند اما باز ایران بود که اول به امتیاز 11 رسید. دو تیم خیلی زود 11 -11 برابر شدند تا نفس ها در سینه حبس شود. وقتی 12 امتیاز را محمد موسوی گرفت دوباره ولاسکو دو تعویضه معروفش را رو کرد. دو تعویضی که در لیگ جهانی خیلی کارساز نشد. مهدوی و امیر غفور به جای معروف و محمودی. البته دو تعویض دوام نیاورد وقتی صربستان 13 - 12 جلو افتاد معروف و محمودی هم به زمین برگشتند. پا قدم انها هم خوب بود. پا قدم انها هم خوب بود چرا که صربستان با زدن یک سرویس به تور یک امتیاز به ایران داد. آبی پوشان مهمان خیلی زود جبران کردند با گرفتن امتیاز 14. محمد موسوی هم امتیاز را 14 - 14 برابر کرد. همه تماشاگران امتیازات حساس را ایستاده تماشا می کردند اما درنهایت این صربستان بود که جان سالم از جهنم آزادی به در برد. آن هم وقتی نتیجه 18 - 16 را گرفت. هرچند تماشاگران هم با حسرت و با تشویق بازیکنان را بدرقه کردند.


یادداشت ادمین: این باخت سه به دو که میشد به برد برای ایران تبدیل بشه، صد شرف داره به اون برد یک بر هیچ شانسیبرچسب‌ها: تیم ملی ایران، والیبال، گزارش بازی ایران صربستان، بازی بعدی ایران در لیگ جهانی، گروه ایران در لیگ جهانی والیبال

0 دیدگاه