X
تبلیغات
رایتل
فقط و فقط 164 هزار تومان

برترین مطالب دنیای امروز

    » ماشین جالب و عجیب فرهاد مجیدی و محمدرضا گلزار! + تصویر
    » بازیگر زن سریال کلاه پهلوی + عکس های برهنه در فضای مجازی
    » حتما خانمهای ساپورت پوش بخوانند!!
    » لو رفتن فیلم خصوصی ماه عسل جنیفر لوپز با عکس های برهنه!!
    » عکس لو رفته از جنیفر لوپز بدون آرایش
    » سنگ قبر محمود احمدی نژاد + تصویر واقعی
    » لخت مادرزاد در ساحـل دریا در حال برنزه کردن!! + عکس
    » گلشیفته فراهانی در حادثه تیراندازی کشته شد
    » جهاد جنسی و همبستری زنان با مردان سوری + تصاویر
    » حجاب این دو تا جیگر منو کشته!! + عکس
    » ای واااای آلتـــم کنده شــــد!! +18
    » این هانیه توسلیه در لباس حمامه؟؟!! + عکس
    » وقتی حس شیطنت مریلا زاررعی با رضا عطاران گل میکنه + عکس
    » اگه طاقت دیدن عکس ناجور نداری کلیک نکن

مصاحبه رضا یزدانی درباره آهنگ جدیدش مترو

رضا یزدانی که ترانه «مترو» را به تازگی منتشر کرده، می گوید در این قطعه مثل تعداد دیگری از کارهایش، برش و تصویری از زندگی در تهران را به نمایش درآورده است.  

این خواننده موسیقی پاپ و راک که در چند سال گذشته آلبوم های «شهر دل»، «پرنده بی پرنده»، «هیس»، «ساعت 25 شب»، «ساعت فراموشی» و «خاطرات مبهم » را منتشر کرده است، در کارهایش نشان داده که دل بستگی عمیقی به تاریخ، جغرافیا، مردم شناسی و ... شهر تهران دارد.
یزادنی در همین ارتباط و با اشاره به قطعه «مترو» می گوید: «در تولید این کار هم مثل همیشه تصاویر، نمادها و فضاهای شهری تهران برایم مهم بوده است و تلاش کرده ام بر اساس آن ها خاطره مشترکی را بین خودم و مخاطبانم شکل دهم.»
ترانه خوان تهران در باره مراحل و شرایط تولید قطعه «مترو» توضیح می دهد: «بهمن پارسال که شهرداری و شرکت مترو تولید این کار را سفارش دادند، نظر خوبی نسبت به آن نداشتم. اما وقتی عبدالله روا سروده اش را برایم فرستاد، خیلی زود شیفته اش شدم. ترانه «مترو» آن قدر خوب بود که با جان و دل برایش آهنگ ساختم و با تمام وجود خواندم.»
این آهنگساز و خواننده تاکید می کند: «با راه اندازی مترو در تهران، بخشی از فرهنگ و عادات پایتخت نشین ها در زیر سر شهر جریان یافته است که مثل دیگر وجوه زندگی مردم می توان با نگاهی هنری به آن پرداخت. در این بخش از تهران زیرزمینی هم، روابط انسانی مهمترین مسئله و دستمایه هنرمند است.»
آهنگ و صدای رضا یزدانی با ترانه ساده و صمیمی عبدلله روا خیلی خوب هم نوا و هم آوا شده است و علاوه بر جنبه های تغزلی، گاه لحنی حماسی هم می یابد؛ از جمله جایی که می شنویم: «قطارم رسید و دلم پرکشید که مِیدون آزادی تو مُشتَمه / سرم رو می چرخونم انگار که، تموم وطن مثل کوه پُشتَمه»برچسب‌ها: رضا یزدانی، مصاحبه رضا یزدانی، رپر های مجاز ایرانی، متن اهنگ مترو رضا یزدانی، گفتگوی رضا یزدانی

0 دیدگاه