X
تبلیغات
رایتل
فقط و فقط 164 هزار تومان

برترین مطالب دنیای امروز

    » ماشین جالب و عجیب فرهاد مجیدی و محمدرضا گلزار! + تصویر
    » بازیگر زن سریال کلاه پهلوی + عکس های برهنه در فضای مجازی
    » حتما خانمهای ساپورت پوش بخوانند!!
    » لو رفتن فیلم خصوصی ماه عسل جنیفر لوپز با عکس های برهنه!!
    » عکس لو رفته از جنیفر لوپز بدون آرایش
    » سنگ قبر محمود احمدی نژاد + تصویر واقعی
    » لخت مادرزاد در ساحـل دریا در حال برنزه کردن!! + عکس
    » گلشیفته فراهانی در حادثه تیراندازی کشته شد
    » جهاد جنسی و همبستری زنان با مردان سوری + تصاویر
    » حجاب این دو تا جیگر منو کشته!! + عکس
    » ای واااای آلتـــم کنده شــــد!! +18
    » این هانیه توسلیه در لباس حمامه؟؟!! + عکس
    » وقتی حس شیطنت مریلا زاررعی با رضا عطاران گل میکنه + عکس
    » اگه طاقت دیدن عکس ناجور نداری کلیک نکن

باز هم 3 بر 2 اما این بار به نفع تیم ملی ایران

تیم ملی والیبال ایران در دیداری نفسگیر توانست تیم ملی صربستان را پیش چشم 12 هزار مشوق ایرانی شکست دهد.  

اعضای تیم ملی والیبال ایران در چهارمین بازی شان در لیگ جهانی استارتی ویژه برای قهرمانی زده اند. اعضای تیم ملی والیبال ایران که با ترکیب ابتدایی بازی اول شان به مصاف حریف رفته بودند در میان فریادهای بیش از 12 هزار ایرانی حاضر در سالن توانستند به عکس بازی اول ، شروعی رویایی داشته باشند و بازی را در ست اول از حریف ببرند. این بازی در پایان ست اول 25 بر 20 به سود شاگردان ولاسکو به پایان رسید. البته در ست دوم این صرب ها بودند که در یک فاصله نزدیک توانستند بازی را ببرند و مساوی کنند. در ست سوم هم روند ایران مثل ست دوم بود. بچه ها اگرچه در این ست از حریف عقب افتادند اما امتیازها را نزدیک کردند اما در شرایطی که 4 امتیاز متوالی گرفته بودند با از دست رفتن سرویس ریسکی محمد موسوی ، این ست هم به صرب ها رسید تا آنها 2 بر یک از ایران پیش باشند. در ست چهارم این بچه های تیم ملی ایران بودند که توانستند از اواسط بازی اختلافی 3 امتیازی را با حریف ایجاد کنند و بازی را با دقت بیشتری ادامه بدهند. امیر غفور اگرچه در این ست در زدن آبشارها اشتباهاتی داشت اما توانست در سرویس ها خوب عمل کند. بازی در امتیازهای آخر اینگونه پیش رفت که سید محمد موسوی بتواند با سوپر سرویس زیبای خود یک امتیاز مستقیم بگیرد و بازی را به ست پنجم بکشاند.

در ست پنجم ، این عادل غلامی بود که ستاره شد او در امتیازهای پیانی توانست امتیازهایی کلیدی از صرب ها بگیرد بزی را به سود ایران کند. ایران 15 بر 12 توانست صرب ها را شکست دهد و اولین پیروزی تاریخش در لیگ جهانی والیبال را بدست بیاورد و شاگردان ولاسکو نشدنی دیگری را شدنی کنند و به مردم ایران عیدی شیرینی به ورزش دوستان بدهند. تیمی که برابر ایران مغلوب شد ، قهرمان اروپا بود اما دلاوری پسران شیر ایران توانست این پیروزی را به ولایبال ایران هدیه کند. رشادت فرهاد ظریف برای گرفتن یک توپ از حریف که باعث آسیب دیدگی اش شد نشان از رشادت ایرانی ناب داشت.

ست اول 25 - 20
تیم ملی والیبال ست اول صربستان را زمین گیر کرد.ایرانی ها که امده بودند بازی دوم را ببرندفاز همان اول طوفانی شروع کردند.ولاسکو همان ترکیب بازی اول یعنی ‫ معروف،قائمی،موسوی،حمزه زرینی‬
‫امیر غفور‬،‫ارمین تشکری‬،‫ظریف‬ را به زمین فرستاد.این بار اما ایرانی ها با دریافت خوب،دفاع روی تور محکم و سرویس های عالی از همان اول جلو افتادند تا ‫امتیاز به 7 - 3 رسید و کولاکوویچ سرمربی صربستان اولین تایم اوت را گرفت. ‫هشتمین امتیاز را هم حمزه با جا خالی گرفت تا اولین تایم اوت فنی به ایران برسد‬.با امتیاز.8 -4.با اینکه ایرانی ها جلو افتادند اما باز دریافتها لنگ زد تا حریف اختلافش را به یک برساند 10 -9‬ ‫اما ولاسکو خیلی زود تایم گرفت تا با تذکرنکات لازم به شاگردانش باز ازدست نرود. با این حال از امتیاز 10 به بعد دوباره دو تیم میلیمتری جلو می رفتند‬.‫تا اینکه با بلوکه شدن دفاع معروف امتیاز 12 - 12 شد‬.‫همین لحظه شهرام محمودی به زمین امد‬.‫این بار خبری از دو تعویضه نبود‬.‫پوئن سرویس ارمین تشکری ایران را به 14 رساند در حالی که صربستان 12 بود‬.‫اما سرویس دوم تشکری امتیاز 13 را به صربستان هدیه کرد‬.‫ایران خیلی زود تایم اوت دوم فنی را گرفت وقتی توپ صربستان به خارج رفت‬. با امتیاز 16 -13.‫پوئن سرویس شهرام محمودی امتیاز ایران را به 18 -13 کرد تا سرمربی صربستان دوباره تایم بگیرد‬. ‫کم کم اختلاف امتیاز ات به 5 رسید اما وقتی سرویس زرینی به تور خورد امتیاز 20 -16 شد‬.‫امتیاز که 21 -17 شد‬،‫مهدی مهدوی هم به جای معروف به زمین امد‬.بالاخره انها طلسم درجا زدن در امتیاز 21 را شکستند و ست اول را با امتیاز 25 - 20 بردند.

ست دوم 24 - 26

برخلاف ست اول ست دوم،ست نفس گیری بود.با شروع این ست ولاسکو علی مباشری را به جای فرهاد قائمی که کمرش مصدوم شده بود به زمین فرستاد.مباشری همان اول دو،سه امتیازی گرفت تا اخم انهایی که از آمدنش به زمین به هم رفته بود باز شود.در این ست دو تایم اول فنی و دوم را صربستانی ها به نام خود زدند.ان هم با امتیاز 8 - 7 و 16 - 14 .صربستانی ها که نمی خواستند کم بیاورند و با 6 امتیاز را از تهران سوغات ببرند پا به پای ایرانی ها امدند اما شاگردان با انگیزه ولاسکو نمی خواستند هیچ فرصتی را از دست بدهند،هیچ فرصتی را از دست نمی دادند.وقتی امیتاز 20 -21 رسید. دوباره ولاسکو دو تعویضه اش را رو کرد. این بار مهدوی و غفور به جای معروف و محمودی آمدند.بازیکنان دو تیم میلیمتری امتیاز می گرفتند. با هر امتیاز که ایران می گرفت سالن روی هوا می رفت.وقتی دو تیم به امتیاز 24 -24 رسیدند دوباره محمودی و معروف برگشتند .اما امتیاز سرویس با اشنباه ایرانی ها در زمین خوابید و توپ آخر همخ به اوت رفت تا امتیاز 26 - 24 برنده را صربستان نشان دهد.

ست سوم؛ست صربستان
در ست سوم هم ایرانی ها برتری خود را حفظ کردند. ولاسکو در این ست محمودی،معروف،حمزه زرینی ،موسوی ،ظریف ،مباشری را به زمین فرستاد. البته ارمین تشکری و عادل غلامی هم تعویض شدند.شاگردان ولاسکو هرچند اشتباهاتی هم مرتکب می شدند اما تایم اوت اول فنی را 8 - 5 به نام خود زدند.از امتیاز 10 -11 ایرانی ها با اشتباهاتشان به امتیازات صربستان اضافه کردند.دریافت های تیم بد و پراشتباه بدترین توپها را به معروف می رساند. همین مساله امتیاز را از یارانی ها گرفت و خیلی راحت تایم اوت فنی را 16 - 13 به صربستان رساند.نبود قائمی در این ست مشهود بود.صربستان خیلی زود با استفاده از فرصتها اختلاف امتیازاتش را با ایران زیاد کرد. در حالی که تیم ایران روی امتیاز 16 درجا می زدآنها به 21 رسیده بودند.وقتی امتیاز صربستان به 23 رسید و ایران 18 بود،صدای تماشاگران هم درامد انها با شعار:« ایران بسه دیگه غیرتت رو نشون بده»از ملی پوشان می خواستند که به بازی برگردند.امتیاز 19 باخودش دو تعویضه را هم به همراه داشت.مهدوی و غفور به جای معروف ومحمودی آمدند. البته نتیجه اش دشت دو امتیاز و رسیدن ایران به امتیاز 21 بود.اما صربها ست را می خواستند.انها خودشان را به امتیاز 24 رساندند.ایران هم خیلی زود جبران تا اختلاف به یک امتیاز برسد.23-24.اما وقتی سرویس موسوی بیرون رفت نتیجه ست سوم به نام صربستان با امتیاز 25 - 23 ثبت شد

ست چهارم؛ایران برابر شد
عادل غلامی با شروع ست چهارم درترکیب ایران بود.صربستانی ها سرمست از برد 3 - یک خیلی زود امتیاز خود را به سه رساندند .غلامی هم با پاس کوتاه معروف دومین امیتاز را گرفت تا دفاع او با موسوی سموین امتیاز را روی اسکوربرد ثب کند.صربها به امیتاز 5 رسیدند.ایرانی ها هم جبران کردند.امتیاز 6 در حالی برای صربها رقم خورد که ایرانی ها به ان معترض بودند. انها معتقد بودند توپ به انگشتهای صربها برخورد کرده اما داور اول امتیاز را به مهمان داد.در توپ بعدی وقتی معروف اعتراض کردفداور تنها به او کارت زرد نشان داد که تماشاگران هم او را هو کردند.به هر حال با امتیاز 8 - 6 تایم اوت اول به صربها رسید. در این ست دیگر خبری از کولاک و طوفان نبود. دو تیم بازی قدرتی را به نمایش گذاشتند که سهم امتیاز صربها بیشتر بود.در حالی که تماشاگران هم ترجیح می دادند در سکوت بازی را تماشا کنند اما شاگردان ولاسکو جان تازه ای گرفتند،و با جای خالی انداختن،دفاع روی تور و پوئن سرویس امتیاز را برابر کردند و حتی اختلاف امتیاز را به دو رساندند. 15 - 13 . این بار هم کولاکوویچ ترجیح داد تایم بگیرد.با این حال اسپک بازیکن صرب بیرون رفت تا هم ایران 16 - 13 جلو بیفتد و هم تایم اوت فنی دوم .تماشاگران هم دوباره تشویق ها را از سر گرفتند.از این به بعد بازیکنان ایرن به اب و اتش می زدند تا ست را از ان خود کنند. اما صربها هم نمی خواستند بازنده باشند.تقابل دو تیم لحظات نفس گیری را رقم زد.اما ایران هنوز یک امتیاز جلو بود.23 - 22 .با خارج رفتن سرویس شماره 14 صربستان ایران 24 امتیازی شد.پوئن سرویس محمودی امتیاز 25 و پیروزی ست چهارم را برای ایران در پی داشت تا تیم برنده را ست پنجم مشخص کند.25 -22.

ست پنجم؛قدرت نمایی ایرانی ها
در ست پنجم ولاسکو همان ترکیب ست چهارم یعنی موسوی،غلامی،زرینی،معروف ،ظریف و مباشری را به زمین فرستاد.موتور ایران دوباره روشن شد.شاگردان ولاسکو همه کار کردند تا این ست هم از آن خودشان باشد. وقتی اسکوربرد امتیاز 5 - 2 را برای یاران نشان داد سرمربی صربستان تایم گرفت.در این بین نمایش محمد موسوی عالی بود.بازیکنان ایران برای از دست ندادن امتیاز همه کار کردند. تا جایی که فرهاد ظریف وقتی دریافت مباشری ناقص بود با پریدن از روی دیواره تبلیغات همه را ترساند.ایرانی ها امتیاز را به 8 رساندند تا زمینها عوض شود.همه سالن یکصدا صدا می زدند:«ایران،ایران».همه ایستاده بازی را تماشا می کنند. امتیازات 10 -10 می شود .اما دفاع روی تور ایران امتیاز 11 را گرفت.با امتیاز 12 که عادل غلامی به امتیازات ایران اضافه می کند،تایم اوت هم به صربستان داده می شود.غلامی دوباره دفاع می کند و امتیاز 13 را هم می گیرد. دو تعویضه به تیم صربستان هم رسید.اما با دشت امتیاز 14 ،امتیاز 15 هم می رسد و تمام ایران برنده می شود.اولین برد درلیگ جهانی.برچسب‌ها: خلاصه بازی لیگ جهانی، ایران، جام جهانی، بازی ایران صربستان، اخبار ورزشی، والیبال ملی

0 دیدگاه