X
تبلیغات
رایتل
فقط و فقط 164 هزار تومان

برترین مطالب دنیای امروز

    » ماشین جالب و عجیب فرهاد مجیدی و محمدرضا گلزار! + تصویر
    » بازیگر زن سریال کلاه پهلوی + عکس های برهنه در فضای مجازی
    » حتما خانمهای ساپورت پوش بخوانند!!
    » لو رفتن فیلم خصوصی ماه عسل جنیفر لوپز با عکس های برهنه!!
    » عکس لو رفته از جنیفر لوپز بدون آرایش
    » سنگ قبر محمود احمدی نژاد + تصویر واقعی
    » لخت مادرزاد در ساحـل دریا در حال برنزه کردن!! + عکس
    » گلشیفته فراهانی در حادثه تیراندازی کشته شد
    » جهاد جنسی و همبستری زنان با مردان سوری + تصاویر
    » حجاب این دو تا جیگر منو کشته!! + عکس
    » ای واااای آلتـــم کنده شــــد!! +18
    » این هانیه توسلیه در لباس حمامه؟؟!! + عکس
    » وقتی حس شیطنت مریلا زاررعی با رضا عطاران گل میکنه + عکس
    » اگه طاقت دیدن عکس ناجور نداری کلیک نکن

وقتی لاک پشت ها هم جاسوس می شوند


محققان در کره جنوبی درحال مطالعه برروی توانایی لاکپشتها در جاسوسی و خرابکاری هستند.


براساس گزارش رویترز، دانشمندان کره‌ای موفق به ابداع شیوه‌ای شده‌اند که با استفاده از آن می‌توانند راه رفتن لاکپشت‌های زنده را از راه دور کنترل کرده و این جاندار را به مسیری که می‌خواهند هدایت کنند.

دانشمندان با وصل کردن دیواره‌ای متحرک که می‌تواند مسیر دید این جاندار را مسدود کند، توانسته‌اند حرکت آن را کنترل کنند. لاکپشت‌ها که در دسته محبوب‌ترین حیوانات خانگی قرار دارند،‌ به زودی با استفاده از این ابداع برای انجام ماموریت‌های فوق سری در مناطق عملیاتی و جنگی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

محققان موسسه مطالعات علمی و تکنولوژیکی پیشرفته در کره جنوبی، با وصل کردن حصاری تیره و موتوردار به بالاترین بخش از لاک یک لاکپشت توانستند مسیر حرکت کردن این جاندار را از راه دور کنترل کنند. ایده این طرح از رفتار طبیعی لاکپشت‌ها در ممانعت از برخورد با موانع الهام گرفته شده‌است.

به گفته این محققان،‌لاکپشت‌ اجسام سفید را به عنوان مانع نمی‌بیند و تنها اجسام سیاه را به عنوان مانع می‌شناسد. به این شکل با نشان دادن مانعی سیاه رنگ اما غیر واقعی،‌لاکپشت تلاش می‌کند از برخورد با آن ممانعت کند و به این صورت می‌توان با تغییر دادن جهت مانع،‌ مسیر حرکت لاکپشت را از راه دور کنترل کرد.

دانشمندان با استفاده از دوربینی که برروی سر لاکپشت وصل کرده بودند،‌مسیر حرکت این جاندار را دنبال کرده و مشاهده کردند با کمک این تکنیک به راحتی می‌توان جاندار را در مسیری از پیش تعیین شده هدایت کرد. ابداعی که در زمینه تجسس، اکتشاف و حتی عملیات امداد و نجات کاربردی خواهد بود.

به گفته دانشمندان کره‌ای، اصلی‌ترین کاربرد این پروژه، استفاده در برنامه‌های نظامی است، کاربرد این لاکپشت‌ها در برنامه‌های نظامی مشابه روبات‌هایی کوچک خواهد بود. اما علاوه بر این،‌ دانشمندان نیز می‌توانند از این لاکپشتها برای مطالعه برروی مناطقی استفاده کنند که انسان قدرت رفتن به آنجا را ندارد.0 دیدگاه